fbpx
Lidhu me Ne!

Rajon

Lajçak thotë se kishte diskutim të gjerë me Vuciqin

Në diskutim të thellë me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në lidhje me takimin e ardhshëm të dialogut dhe më gjerë”, shkruan ai në twitter.

Publikuar

I dërguari special i BE-së, për dialogun Kosovës-Serbi, Miroslav Lajçak, po qëndron për vizitë disaditore në Serbi.

Ai në Beograd ka takuar edhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq, me të cilin ka bërë të ditur se ka pasur një diskutim të thellë për çështjen e negociatave Kosovë-Serbi, por dhe më gjerë, njofton Klan Kosova.

”Në diskutim të thellë me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në lidhje me takimin e ardhshëm të dialogut dhe më gjerë”, shkruan ai në twitter.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021