fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Talenti i Zurich nuk i mbyll dyert për Kosovën

Publikuar

Bledian Krasniqi ka shumë të arritura si 17-vjeçar. Ka luajtur për Përfaqësuesen U17 të Zvicrës në Evropian, e ka nënshkruar kontratën e parë profesionale dhe ka luajtur në Ligën e Evropës. Të gjitha këto suksese Krasniqi i arriti sa ishte pjesë e Zuerichut, skuadër të cilës iu kthye nga huazimi dyvjeçar te Wili, shkruan KOHA.

Falë paraqitjeve të mira te Wili, Krasniqi, tani 19-vjeçar, ditë më parë nënshkroi kontratë të re me skuadrën e Zueriuchut. Ai e vazhdoi kontratën deri në verën e vitit 2024 dhe thotë se është i gatshëm për hapin tjetër në karrierë. Krasniqi në 70 ndeshje të luajtura për Wilin ka shënuar gjashtë gola dhe ka asistuar katër herë./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021