fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bernardo Silva në shitje?

Publikuar

Mesfushori mund të përdoret për të mbledhur fonde për të forcuar skuadrën në pozita tjera.

Manchester City është i gatshëm ta shesë Bernardo Silva këtë verë pasi ata dëshirojnë të ndryshojnë kreativitetin e tij, me një golashënues të pastër, e gjithë kjo sipas The Telegraph.

Ndërsa Bernardo ka qenë një figurë e rëndësishme nën Pep Guardiola, skuadra përmban një bollëk krijuesish në mesfushën dhe zonat e krahut sulmues. Sidoqoftë, ekipi është mjaft i dobët përpara dhe largimi i Sergio Aguero mund të tendosë edhe më tej forcën sulmuese.

Si rezultat, Bernardo mund të shitet te një klub tjetër i madh evropian, që menjëherë të riinvestohej nga Manchester City në një sulmues yll, të tipit Erling Haaland./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021