fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Xhaka në Roma?

Publikuar

Roma është e gatshme t’ia ofrojë Arsenalit Cengiz Underin apo Amadou Diawaran në një marrëveshje për Granit Xhakën, pasi oferta e parë prej 15 milionë eurove iu refuzua nga klubi londinez.

Blerja e mesfushorit nga Kosova, i cili e përfaqëson Zvicrën në arenën ndërkombëtare, është kërkesë e veçantë e Jose Mourinhos, i cili shpreson se marrëveshja me Arsenalit mund të arrihet para fillimit të EURO 2020, raporton Gazeta Express.

Xhaka është i lidhur me Arsenalin deri në verën e vitit 2023, por duket i hapur për t’u larguar, pasi e pranoi se interesimi i Mourinhos i ka bërë shumë përshtypje.

Arsenali ia refuzoi Romës ofertën e parë në vlerë prej 15 milionë eurove, pasi kërkesa e tij është të paktën 20 milionë euro.

Por Roma është e gatshme të gjejë mënyra të tjera për ta arritur 28-vjeçarin, transmeton Gazeta Express.

Sipas mediave italiane, klubi nga kryeqyteti italian është i gatshëm të ofrojë para plus një futbollistë për shërbimet e kosovarit.

Lojtarët që janë propozuar si pjesë e marrëveshjes janë sulmuesi turk Cengiz Under dhe mesfushori Amadou Diawara.

Under luajti në Premierligë sezonin e kaluar, pasi ishte i huazuar në Leicester City, ish-kampioni i Anglisë që ka vendosur ta kthejë turkun në Romë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021