fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

I deleguari amerikan dhe ai evropian, se bashku ia mësyjnë presidencës

Palmer dhe Lajçak po takohen me presidenten Vjosa Osmani ndërsa paradite ishin takuar me liderët e partive politike opozitare.

Publikuar

I dërguari i SHBA-ve për Ballkanin Matthew Palmer dhe Përfaqësuesi Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë ka hyrë në takim së bashku në objektin e Kuvendit të Kosovës ku është edhe Presidenca e Kosovës.

Palmer dhe Lajçak po takohen me presidenten Vjosa Osmani ndërsa paradite ishin takuar me liderët e partive politike opozitare.

Ata do të qëndrojnë për dy ditë në Kosovë, ndërsa nesër do ta mbajnë një konferencë të përbashkët për media. Palmer dhe Lajçak gjithashtu do të takohen me komunitetin ndërkombëtar në Kosovë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021