fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Arabia Saudite “rrëmben” një tjetër yll, kroati firmos për 20 milionë euro në vit

Publikuar

Ivan Rakitic është ylli i radhës që do të braktisë futbollin europian për milionat e arabëve. Mesfushori është me “valixhe në duar” dhe po përgatitet t’i japë lamtumirën Sevillas për t’u transferuar në Saudi Pro League te klubi i Al Shabab. Rakitic do të përfitojë një pagë të majme në Arabi teksa Al Shabab i ka garantuar 20 milionë euro në vit, ku përfshihet edhe bonuset e ndryshme.

Lexo edhe:

Në këtë formë, për 35-vjeçarin ishte e pamundur të refuzonte dhe së shpejti do të nisë aventurën e re në Arabi, aty ku do të gjejë të tjerë yje europianë si Ronaldo, Mane, Laporte, Koulibaly apo Mahrez.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook