fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Analisti kërkon të mos respektohen masat anti Covid

Publikuar

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka bërë thirrje që më të mos respektohen masat anti Covid në Kosovë, meqë sic thotë ai, ato nuk po i respektojnë vet ata që i kanë vendosur ato.

Mushkolaj në një postim në faqen e tij në Facebook ka shkruar se mesatarisht 600 gjoba në ditë shqiptohen nga Policia për qytetarët që nuk mbajnë maskë dhe shkelin ligjin antiCovid.

Ndërkaq sipas tij partitë politike mbledhin qindra vetë nëpër tubime, pa respektuar asnjë masë dhe nuk dënohen. Nuk ka më kurrfarë kuptimi që të respektohen masat që i shkelin vetë ata që i kanë vendosur.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021