fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Amerikanët dhe Britanikët urojnë, Muajin e shenjtë të Ramazanit!

Muaji i shenjtë i Ramazanit në këtë vit do të filloj më 13 prill 2021. Ndërsa, më 13 maj është dita e Fitër Bajramit.

Publikuar

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Ambasada Britanike në Kosovë, kanë uruar të gjithë besimtarët e fes Islame për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Muaji i Ramazanit na kujton të gjithëve nevojën për të reflektuar në sjelljen tonë personale dhe për t`u përkushtuar në mbështetjen e familjeve dhe komuniteteve tona”, thuhet në urimin e Ambasadës se SHBA-së në Kosovë.

“Do të donim që t’ua urojmë të gjithë myslimanëve në Kosovë dhe mbarë botën fillimin e Ramazanit dhe ua dëshirojmë një Ramazan të bekuar”, thuhet në urimin e ambasadës britanike.

Sipas kalendarit të fes Islame (takvimit) muaji i shenjtë i Ramazanit në këtë vit do të filloj më 13 prill 2021. Ndërsa, më 13 maj është dita e Fitër Bajramit./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021