fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ambasadorja Demiri, nis aktivitetin diplomatik në Izrael

Publikuar

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Izrael, Ines Demiri, ka nisur aktivitetin diplomatik në Izrael. Demiri është e ngarkuar më punë në Ambasadën e Kosovës në Jerusalem.

Përveç takimeve të tjera, ajo sot është takuar me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, shkruan Izraeli sot

“Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, priti Ambasadoren e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, dhe i uroi asaj një fillim të mbarë dhe suksese në misionin e saj për fuqizimin e lidhjeve diplomatike midis Kosovës dhe Izraelit”, thuhet në njoftim.

Kosova ka hapur përfaqësinë diplomatike në Izrael, pas njohjes së shtetit të Kosovë nga Izraeli./tg/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook