fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Aksioni në MBP – Hoti: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

Publikuar

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka reaguar pas arrestimit nga ana e policisë të 10 zyrtarëve të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, duke thënë se njerëz si këta nuk e meritojnë të jenë në institucione.

Hoti u ka bërë thirrje organeve të drejtësisë që të hetojnë këndo që është i përfshirë në sic ka thënë ai, keqpërdorimin e subvencioneve bujqësore.

Postimi i plotë i Hotit:

Pres hetim te plote, gjithëpërfshirës dhe te shpejte ndaj kujtdo qe eshte i perfshire ne rastin e subvencioneve bujqesore. Fajtoret duhet te marrin denimin maksimal. Keta njerez nuk e meritojne te jene ne institucione./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021