fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Aguero kujton ditën më të dhimbshme të jetës: Kanë kaluar dy vjet, mirënjohje për…

Publikuar

Sergio Aguero shfrytëzoi rrjetet sociale për të kujtuar frikën që përjetoi gjatë një ndeshjeje mes Barcelonës dhe Alavés, që e detyroi atë të largohej nga fusha atë ditë dhe e bëri atë të mbyllte karrierën e tij një muaj më vonë.

“Kanë kaluar dy vjet nga ajo ditë e vështirë dhe e dhimbshme. Nuk kam trishtim në zemrën time, por mirënjohje për gjithçka kam përjetuar dhe për gjithçka që më ka dhënë futbolli. Thashë, në atë kohë, se jeta vazhdonte dhe se kishte shumë përpara. Dhe kështu është. Gëzuar për kaq shumë projekte që kanë filluar dhe të tjera që do të vijnë”, ka shkruar ish-lojtari argjentinas në Instagram.

Lexo edhe:

Aguero njoftoi lamtumirën e tij nga futbolli i luajtur në dhjetor 2021, pas episodit në “Camp Nou”, në sezonin e parë të sulmuesit në klubin katalanas, pas një dekade te Manchester City.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook