fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Abdixhiku ndjek tradicionalen, bënë homazhe tek ish presidenti Rugova

Publikuar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë dhe anëtarë të strukturave të LDK-së, bëri homazhe te varri i Presidentit Dr. Ibrahim Rugova.

“Sot, jemi këtu për të nderuar kryetarin e parë të LDK-së dhe themeltarin e Republikës së Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova për të treguar se idetë tradicionale të LDK-së për shtetin, janë përhershme dhe të njëjtat u kultivojmë edhe ne”, tha Abdixhiku.

“E kaluara jonë është e kaluar me të cilën mburremi, por ajo s’duhet të na mjaftojë. E ardhmja ndërtohet duke respektuar të shkuarën, dhe njëkohësisht duke i dhënë përgjigje çështjeve që janë emergjente për Republikën e Kosovës”, tha Abdixhiku./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021