fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Abdixhiku dhe Haziri në garë për kryetar të LDK-së

Publikuar

Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku tashme eehe zyrtarisht kanë paraqitur kandidaturat e tyre pë kryetar të LDK-së. Kështu ka bërë tē ditur LDK, përmes një komunikate për medie, në të cilën thuhet po ashtu se ka edhe kandidatura tjera, që mund paraqiten ditëve në vijim.

Njoftimi i plotë i LDK-së:

Sot, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbajti mbledhjen e rradhës me qëllim të përgatitjes sa më të mirë të Kuvendit të LDK-së, përkatësisht Kuvendit për zgjedhjen e Kryetarit të LDK-së.

Në mbledhje u dakordua për përgatitjet e nevojshme dhe të domosdoshme për mbledhjen e Kuvendit dhe në parim u konfirmuan edhe emrat e delegatëve të Kuvendit, të cilët janë konfirmuar nga secila degë e LDK-së.

Në mbledhjen e sotme, u paraqitën edhe dy kandidatura për Kryetar të LDK-së. Kandidaturat për Kryetar të LDK-së i paraqitën z. Lutfi Haziri nënkryetar i LDK-së dhe Kryetar i Gjilanit si dhe z. Lumir Abdixhiku, anëtar i Kryesisë së LDK-së.

Në mbledhje gjithashtu u shpreh se ka edhe kandidatura tjera, që mund paraqiten ditëve në vijim.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook