fbpx
Lidhu me Ne!

Kulturë

Abdixhiku: Cima ishte një dritare gëzimi për ne

Sot nderuam Cimën; njeriun që në kohën më të zymtë tonën na dha një dritare gëzimi.

Publikuar

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë të shtunën së Cima ishte që në kohën më të zymtë tonën na dha një dritare gëzimi.

Abdixhiku këto komente i bëri gjatë homazheve, për ndër të jetës dhe veprës së ikonës së humorit, Rasim Thaci-Cima

“Cima ishte dhe do të mbetet një nga yjet më të ndritshëm të një plejade artistësh që i dhanë ngjyrë epokës së historisë të vendit tonë, shumë dashuri dhe në këmbim mori duartrokitjet dhe mirënjohjen e pafund, ashtu siç e donte ai”, ka shkrua Abdixhiku.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021