fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Abazi: Kurtit i ka rënë të fikët mbi 40 herë brenda natës prej maltretimeve nga serbët

Tash një ish komandat si Ramush Haradinaj të tentojë që të krijojë një lidhje të shkurtë, është e papranueshme

Publikuar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, e ka quajtur të papranueshme gjuhën e përdorur nga Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ndaj Kryeministrit Albin Kurti. “Akuzat se dikush është me Serbinë, përveç se mund ta vërtetojë se është ndryshe, duhet të përfundojnë”, ka thënë Abazi

“Kurtit i ka rënë të fikët mbi 40 herë brenda natës nga maltretimet nga serbët. Tash një ish komandat si Ramush Haradinaj të tentojë që të krijojë një lidhje të shkurtë, është e papranueshme”.

“Çfarë ka bërë Haradinaj sot ka qenë përsëritje e një tentimi të Hashim Thaçit, se thoshte se keni bërë takime me këtë apo atë:”.

Sipas Abazit gjuha e tillë e përdorur në parlament po bëhet për fushatë politike, njofton Klan Kosova. “Ka tendencë që parlamenti të shndërrohet në hapësirë elektorale për zgjedhjet komunale”.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021