fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

AAK e Prizrenit, e quan dashuri ndaj komunizmit dhe stalinizmit, vendosjen e shiritave të kuq nga VV

Publikuar

Rinia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë në Prizren, ka reaguar ndaj vendosjes se shiritave të kuq, nga LVV, duke ia vendosur edhe nga një shiritë të zi, duke simbolizuar kështu ngjyrat e Flamurit Kombëtar.

“Ngjyra e kuqe simbolizon dashurinë ndaj komunizmit dhe stalinizmit” thuhet nē reagimin e AAK-së.

Aty thuhet se rinia e AAK-së shtoi ngjyrën e zezë dhe ju tregoi se këtu mund të valojnë vetëm ngjyrat kombëtare shqiptare.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021