fbpx
Lidhu me Ne!

Tipografi

A e votoi Lumir Abdixhikun? Tregon Zemaj

Publikuar

Ministri në Detyrë i Shëndetësisë Armend Zemaj ka folur për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK’së. Ai thotë se Kuvendi ku Lumir Abdixhiku u zgjodh kryetar, ishte nga proceset më demokratike të ndodhura në vend.

Zemaj nuk tregoi nëse vetë ai e votoi Abdixhikun por tha se ka disa kërkesa për të.

“Kërkojë që të krijohet një lider që krijon ekip mobilizues. Kështu e shoh rikthimin e fuqishëm të LDK’së”, tha Zemaj në DPT te Fidani. Zemaj është i bindur se me Abdixhikun LDK do të rikthehet në zgjedhjet lokale.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021