fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

A do të përfundoj sot rinumërimi nga KQZ

Publikuar

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka konfirmuar për Tipografin se sot pritet të përfundoj rinumërimi i 552 vendvotimeve.

Ai ka bërë të ditur se deri të shtunën në mëngjes janë rinumëruar 434 vendvotime nga 552 sa është numri i përgjithshëm i tyre si dhe kanë mbetur edhe 118 vendvotime që të rinumërohen.

Ai ka thënë se pjesa e mbetur e vendvotimeve të pa numëruar beson se deri në mesnatë do të rinumërohen të gjitha.

Vazhdo më shumë