fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

BIK: Muaji i Ramazanit, fillon më 13 prill 2021

BIK ka uruar besimtarët islam me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Publikuar

Bashkësia Islame ka njoftuar të gjithë besimtarët islam e Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e martë më 13 prill 2021.

BIK ka uruar besimtarët islam me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

“Me rastin e fillimit të Muajit të Madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët myslimanë në Kosovë, diasporë e trojet tona, duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët. Me fat Muaji i Madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar”, thuhet nga BIK.

Vazhdo më shumë