fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

80 aktakuza kundër 104 personave

Aktakuzat për këtë persona janë ngritur, për vepra të ndryshme penale.

Publikuar

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur tetëdhjetë (80) aktakuza kundër njëqindekatër (104) personave.

Aktakuzat për këtë persona janë ngritur, për vepra të ndryshme penale.

Siç ka njoftuar Prokuroria e Shtetit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48 orë, pesë (5) persona, si dhe janë bërë shtatë (7) kërkesa për caktimin e paraburgimit të tetë (8) personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Vazhdo më shumë