fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ischinger-Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

Publikuar

Wolfgang Ischinger, ish diplomat gjerman, i ka reaguar ish-emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili tha se komuniteti ndërkombëtar nuk e ka bërë gjithë atë investim në Kosovë që të dalë dikush e ta shpërbëjë më pas atë, duke iu referuar Albin Kurtit.

Përmes një postimi në Twitter, Ischinger i tha Grenellit se mandati i tij ka skaduar dhe e këshilloi që të ia lë Kosovën njerëzve të saj.

“Ric, sinqerisht: ndalo përpjekjen për të ndërhyrë. Mjaft dëm është bërë. Mandati juaj ka skaduar. Lejani Kosovën njerëzve të Kosovës”, ka shkruar ai, duke i etiketuar në ketë postim edhe disa figura politike në Kosovë./tg/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook