fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

3 persona arrestohen për zhvillim të prostitucionit

Publikuar

Për detyrim të zhvillimit të prostitucionit, Policia e Kosovës, ka arrestuar tre persona të martën në lagjen Arbëria në Prishtinë.

Të njëjtit akuzohet se në mënyrë të dhunshme kanë kryer veprën e mundësimit dhe detyrimit në prostitucion. Sipas policisë me vendim të prokurorit dy nga të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

“Janë arrestuar tri femra dhe një mashkull kosovar nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën e lartcekur. Gjatë kontrollit të tyre janë gjetur dhe konfiskuar një sprey, një boks hekuri, një thikë, 100 euro dhe katër telefona. Me vendim të prokurorit dy nga të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë./tipografi/

Vazhdo më shumë