fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

2 të vdekur dhe 71 raste të reja me Covid 19

Sipas njoftimit, si të shëruar janë regjistruar edhe 173 persona ndërsa raste aktive me koronavirus aktualisht janë 5.061.

Publikuar

Në Kosovë ka vazhduar trendi i përmirësimit të situatës epidemiologjike, pasi të dielën pozitivë në koronavirus kanë dalë 71 persona, nga 3,377 mostra të testuara.

Pra, 2.1 për qind e të testuarve kanë rezultuar si të infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë shënuar edhe dy viktima. Pacientët që kanë humbur jetën janë nga Mitrovica dhe Podujeva.

Sipas njoftimit, si të shëruar janë regjistruar edhe 173 persona ndërsa raste aktive me koronavirus aktualisht janë 5.061.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë arrin në 106.914, i viktimave në 2.225 dhe i të shëruarve në 99.628.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021