fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

174 mijë aplikues përmes email-it për zgjedhjet e 14 shkurtit

Publikuar

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur të premten se për të votuar në zgjedhjet nacionale në Kosovë, deri me tash nga 174 mijë aplikues kanë aplikuar përmes email, ndërkohë afati për këtë aplikim mbyllet sot. Krye shefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Burim Ahmetaj ka thënë së këto të dhëna janë preliminare dhe se këto të dhëna mund të pësojnë ndryshime, meqë brenda një email ka me shumë se një aplikacion.

Ahmetaj ka thënë operacioni i hapjes së email-ve ka përfunduar dhe se tash janë në fazën e procesimit të të dhënave. Ahmetaj ka thënë së aplikacionet e dyfishta dhe të trefishta.

Ai ka bërë të ditur se deri me tash nuk kemi asnjë aplikues që është refuzuar.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *