fbpx
Lidhu me Ne!

Shqipëri

1239 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit

Publikuar

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1239 raste të reja me Covid-19 në vendin tonë, duke e çuar në 87,528 numrin e infektimeve që prej fillimit të pandemisë.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve 16 qytetarë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me këtë virus vdekjeprurës, njofton Top-channel.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 805 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 52,933 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 471 pacientë, 32 në terapi intensive nga të cilët 11 pacientë janë të intubuar.

Vazhdo më shumë