fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

10 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në 24-orëshin paraprak nuk u regjisrua asnjë viktimë nga koronavirusi, ndërsa u shëruan 12 pacientë. Kosova ka regjistruar gjithsej 107,768 raste, 2,258 viktima dhe 105,345 të shëruar.

Publikuar

Në Kosovë u regjistruan të enjten edhe dhjetë raste me koronavirus. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Shëndetësisë, rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 1,580 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak nuk u regjisrua asnjë viktimë nga koronavirusi, ndërsa u shëruan 12 pacientë. Kosova ka regjistruar gjithsej 107,768 raste, 2,258 viktima dhe 105,345 të shëruar.

Aktualisht, raste aktive janë 165. Fushata e vaksinimit në Kosovë ka nisur në fund të marsit. Deri të enjten, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë vaksinuar 189,006 persona. Prej tyre, 45,015 vetë i kanë marrë nga dy doza.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021