fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

​Rama: 22 vite nga dita e bekuar e çlirimit të Prishtinës

Ushtria serbe u dorëzua nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare në tokë dhe bombardimeve të NATO-së që e detyruan të nënshkruajë marrëveshjen e kapitullimit më 9 qershor 1999 në Kumanovë

Publikuar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka filluar ditën duke kujtuar 22 vjetorin e çlirimit të Prishtinës.

Rama shkruan, “MIRËMËNGJES 22 vite nga dita e bekuar e çlirimit të Prishtinës ️”.

Sot mbushen 22 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e pushtimit serb.

Ushtria serbe u dorëzua nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare në tokë dhe bombardimeve të NATO-së që e detyruan të nënshkruajë marrëveshjen e kapitullimit më 9 qershor 1999 në Kumanovë.

Vazhdo më shumë